1 2 >

Frekans Kontrollü Düşey Milli Hidrofor Modelleri ve Fiyatları

Hidrofor nedir sorusuna verilecek en basit cevap bina ve yapılarda üst katlara su çıkarmak için gereken basıncı sağlayan düzenek şeklinde cevaplayabiliriz. Peki bu sistem nasıl çalışır ve özellikleri nelerdir?
Hidrofor sistemleri basınç depolama amacıyla kullanılır. Hidrolik sıvı harici mekanik enerji kaynağı aracılığıyla uygulanan basınç altında tutulan bir depo olarak düşünülebilir. Dış taraftan gelen kaynak yay, motor, sıkıştırılmış gaz veya yükseltilmiş ağırlık olabilmektedir.

Hidrofor Nedir?

Hidrofor sistemleri, istenilen basınç miktarında binanın veya yapının mevcut daire sayısı ve yapının yüksekliğine göre konforlu su ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır. Genellikle elektrikle çalışan hidroforlar depolar veya şebeke suları aracılığı ile basınçlı su ihtiyacını gidermesi için emiş yapan pompalardır.
Sabit devirli hidrofor sistemlerinin teknolojisi sayesinde en düşük su tüketim miktarına maruz kalınması durumunda bile ilgili pompayı tüm gücüyle tam performans ve güçte çalıştırır. Ve sürekli olarak sık aralıklarla dur-kalk yaparlar. Pompanın bu şekilde çalışması sonucunda oluşan su basıncı, dalgalanarak pompanın ömrünü kısaltır.
Motor devir hızını değiştirmesi ile pompa gücünü ve performansını, kullanılacak ihtiyaca göre rahat ve geniş aralıkta ayarlayan frekans kontrollü hidrofor sistemi ve ilgili altyapı sisteminin en uygun ve stabil şekilde çalışmasını sağlamaktadır.
Frekans kontrollü hidroforlar, optimum çalışma düzeyinde, enerjiden tamamen tasarruf ederek maksimize bir şekilde çalışmayı ve sürekli basınçlı su sağlamak amacıyla kullanımda olan, bunu hedeflemiş mekanik makine ve cihazlardır.

Frekans Kontrollü Hidrofor Ne İşe Yarar?

Düzenli bir şekilde sık aralıklarla basınçlı su sağlamakla birlikte Frekans konvertörü yani motor sürücüsü ile pompalarda yüksek verim, emme ve koruma söz konusu olabilmektedir. Ayrıca bu konvertör sayesinde basınç farkı set edilen değere sabitlemek istenirse devirli pompanın hızı arttırılabilir veya düşürülebilir.
Frekans kontrollü hidroforlar, sistemden geri dönen suya ait basıncı ile gönderilen suya ait basınca göre çalışır. Sisteme ait basıncın düşmesi durumunda devir sayısı azalarak sisteme düşük basınçta su gönderimi sağlanır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR