1 2 3 ... 8 >

Düşey Milli Kademeli Hidrofor Modelleri ve Fiyatları

Kademeli hidrofor, şebeke suyu ya da depolar aracılığıyla basınçlı suyun karşılanmasına yardımcı olan pompa sistemidir. Su basıncının yetersiz olduğu durumlarda kademeli hidrofor sistemlerinden destek alınır. Suyun basınçlandırılmasına yardımcı olma konusunda işlevsel bir özelliğe sahiptir. Bu sebepten dolayıdır ki günümüz koşullarında da kademeli hidrofor sistemlerinden yardım alınır. 
Kademeli hidrofor sistemlerinin bina yüksekliğinden, daire sayısına göre hem konforlu hem de istenen basınçta bir su karşılanmasına yardımcı olacak potansiyeli vardır. Kademeli hidrofor sistemde yer alan su pompası, su basıncının sağlanmasına yardımcı olur. Fakat suyun basınç sistemini sağlayabilmek adına su pompasının iyi şekilde seçilmesine dikkat edilmesi gerekir. 

Kademeli Hidrofor Özellikleri 

Kademeli hidrofor şebeke suyunun yetersiz kaldığı durumlarda başvurulan çözüm yollarından biri olarak ön plana çıkar. Şebeke su yetersizliği ve su basıncını arttırmadaki emiş yapma görevine sahip olan hidrofor, pompa sistemleri olarak ön plana çıkar. Pompalar merkezkaç ve kademeli tipte motorlar olmak üzere farklı şekilde üretimleri yapılır.  Dikey ve aynı zamanda da yatay olmak üzere farklı bağlantılarda üretimleri mevcuttur. Günümüzde kademeli hidroforların her iki çeşidi de sorunsuz şekilde kullanılmaya devam ediliyor. 
Kademeli hidrofor kullanımlarında ise en yaygın olanları yatay şekilde olanları oluyor. Fakat yatay kademeli hidroforun yanı sıra dikey olanlarının da tercih edildiğini söyleyebiliriz. 

Düşey Milli Kademeli Hidrofor Kullanım Yerleri 

Hidrofor seçimi de yapılacak hesaplamalar sonrasında olmalıdır. Nasıl pompa seçiminde hesaplamalara dikkat ediliyorsa aynı durumunda hidrofor seçimlerinde de önem arz edildiğini söyleyebiliriz. Kademeli hidroforları daireye montaj etmek istediğiniz zamanda işin uzmanından yardım almanız gerekebilir. Kademeli hidrofor kullanım alanları;

  • Apartman 
  • Toplu konutlar
  • Okullar 
  • İş Merkezleri
  • Pansiyonlar
  • Villalar
  • Sosyal tesisler 
  • Depolar 

Olurken, saydığımız bu yerlerdeki şebeke suyu yetersizliğinde kademeli hidrofor sistemlerinden destek alınır. 
Hidrofor kullanımı yapılacağı sırada göz önünde tutulacak faktörlerden biri kaç daireye su temin edecek olduğudur. Tüm bu hesaplamalar yapıldıktan sonra kademeli hidrofor kullanımlarına başvurulması gerekir. Hidrofor su pompasında, kademe özelliği olduğundan dolayı su gittiği andan itibaren hemen devreye girer. Böylece su kullanımının olmaması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bir bakıma kademeli hidroforların, önlem niteliğinde olduğunu ve su yetersizliğinden baş gösterebileceğini bilmelisiniz. Apartmanlar içinde kademeli hidrofor kullanımı tercih ediliyor. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR