4.069,00 TL KDV Dahil
5.000,00 TL KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
Ücretsiz Kargo
Tükendi
3.999,00 TL KDV Dahil
5.000,00 TL KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
Tükendi
1.338,73 TL KDV Dahil
1.568,52 TL KDV Dahil
Ücretsiz Kargo
1

İlaçlama Pompası Modelleri ve Fiyatları

İlaçlama pompası, pülverizatörde denilmektedir. Tarımsal ürünlerin ve elde edilen ürünlerin yabancı otların veya böceklerin uzak tutulması için ilaçlama olarak kullanılır.  Bahçelerde sebzeler, meyveler, ağaçların yıllık ilaçlama olarak kullanılan makinalardır. İlaçlama pompaları, püskürtme olarak ilaçlama yapmaktadır ve akülü ve benzinli seçenekler vardır. Genel olarak ilaçlama pompaları şu şekilde özetlenebilir,

  • 2 zamanlı ve 4 zamanlı motorları mevcuttur. Sırt tipi ürünlerdir ergonomik kullanım özelliği vardır. 
  • 10 metre yüksekliğe kadar ilaçlama yapabilir ve makine üzerinden kaç metre yüksekliğe ne kadar basınç yapılacağı rahatlıkla ayarlanabilir. 
  • Peyzaj işi, seracılık alanında çok fazla kullanılır ve sadece böcek ilaçlama vs. olarak değil aynı zamanda dezenfektan, sıvı ilaçlama, kokusuz ilaçlama, jel ilaçlama ve her türlü haşereye karşı etkili bir kullanıma sahiptir.
  • İlaçlama pompaları seçilirken kalitesi açısından büyük bir önemi vardır. Sadece çiçekler, meyveler ve sebzelerde değil, son dönemde oluşan virüslere karşıda ilaçlama pompaları dezenfektan olarak kullanılabilir. Bunlar, otobüsler, okullar, alışveriş merkezleri, tuvaletler, apartmanlar, toplu kullanım alanları ve ilaçlama yapılacak her yere uygulanabilir.

İlaçlama Makinesi Kullanımı

Kullanılacak olan işletmenin büyüklüğüne göre veya üretim için uyguladığı tarımsal yönteme göre değişiklik göstermektedir. Üretici firmalar veya satış sitemizden daha detaylı bilgi sahibi alabilirsiniz. İlaçlama makinası kullanımı oldukça basit ve ergonomiktir. Sırta takılan bir depo ile rahatlıkla püskürtme işlemi yapılabilir. Güvenlik açısından koruyucu giysi giymeniz ve ilaçlama sonrası makinayı hemen temizlenmesi önerilmektedir. İlaçlama makinası temizlenirken, 

  • Depo ağzındaki filtre ve depo iyi bir şekilde temizlenmelidir.
  • Deponun boşaltma tıpası çıkarılır ve o şekilde boşaltılmalıdır. 
  • İlaçlama makinası deposunu tamamen boşalttıktan sonra pompa kısa süreliğine boşta çalıştırılması önerilir.
  • İlaçlama makinası uzun kol mesafesi ile belli bir uzaklığa püskürtme işlemi uygular.

İlaçlama Pompası Kapasiteleri

İlaçlama pompası seçerken kapasite önemlidir ve ihtiyacınız kadar kapasiteli bir ilaçlama pompası seçiminden sonra depo içerisine kullanılacak ilaç konulmalıdır. İlaçlama sırasında sağlığınızı koruma altına almalısınız. İlaçlama pompası, kullanılacak alanın büyüklüğüne göre kapasitesi büyür. İlaçlama pompaları hakkında sayfamız Aktmarkt sayfamızdan mail ile bizlere ulaşarak ve daha detaylı bilgi alarak en uygun fiyatlar ile hizmet alabilirisiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR