1 2 3 ... 18 >

Paslanmaz Çelik Dalgıç Pompa Modelleri ve Fiyatları

Paslanmaz çelik dalgıç pompalar diğer pompalara kıyasla sağlam ve dayanıklı bir malzeme olan paslanmaz çelikten imal edilmiştir. Paslanmaz bir çelik dalgıç pompaya ihtiyacınız varsa bu makale sizin için bir rehber görevi görecektir. 
Solventler, asitler, deniz suyu, tuzlu su ve diğer asidik kimyasallar paslanmaz çelik dalgıç pompalar için bir sorun teşkil etmez. Bir paslanmaz çelikte dalgıç pompada krom-nikel alaşımı olan östenit bulunur. Çeliğin yüksek sıcaklıklara ve korozyona karşı direnci, alaşımdaki metallerin karışımından kaynaklanmaktadır. Paslanmaz çelik dalgıç pompalar çoğunlukla su temini, soğutma teknolojisi, iklimlendirme, filtrasyon, gemi yapımı, aparat mühendisliği, enerji teknolojisi ve genel makine mühendisliğinde kullanılmaktadır. Basit gereksinimler ve temiz veya hafif kirlenmiş sıvılar için çok çeşitli uygulama alanlarına erişilebilir. 
Dik monte edildiğinde pompanın ve motorun ağırlığını yalnızca dış paslanmaz çelik pompa gövdesi kaldırabilir. Pompanın iç tasarımı ayrıca gövdede hava birikmesini de önler. 1,5 hp veya daha büyük 3 fazlı motorlara sahip paslanmaz çelik dalgıç pompalar, çark üzerinde soldan dişli bir kilitleme vidasıyla standart olarak gelir. Motor geri çalıştırıldığında, bu, pervanenin ilk başta motor milini geri çekmesini önler. Paslanmaz çelik dalgıç pompalar, santrifüj pompalarla aynı özelliklerin çoğunu paylaşır. Sadece imalatta kullanılan malzemeler farklılık göstermektedir. Hem yatay hem de dikey emme ve boşaltma ağzı içerir. Tamamen suya daldırılmış olarak çalışmak için yapılmıştır. Yeraltı suyunun çıkarılması gerektiğinde, paslanmaz çelik dalgıç pompalar sıklıkla kullanılmaktadır. Sorunsuz çalışır ve makul fiyatlıdır. Ayrıca paslanmaz çelik dalgıç pompalar, su ile temas etmesine rağmen en dayanıklı ve uzun ömürlü pompa çeşitlerinden biridir.

Paslanmaz Çelik Dalgıç Pompa Kullanım Alanları

Tarım
Fıskiyeler
Arıtma tesisleri
Gıda endüstrisi
Güneş enerjisi
Yıkama tesisleri
Sulama sistemleri
Deniz platformları
Yangın söndürme
Seralarda ve fidanlıklar
Çim ve bahçe sulamaları
Kimya ve madencilik endüstrisi
Otoklav ve su deposu girişleri
Su basıncı gerektiren uygulamalar
Tanklardan ve kuyulardan su çekme
Yağmurlama ve damlama sistemleri
Muhtelif türde sıvı malzemenin dağıtımı 
Kır evleri, çiftlikler ve kulübelere su tedariki