34.917,75 TL KDV Dahil
51.730,00 TL KDV Dahil
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo
73.662,75 TL KDV Dahil
109.130,00 TL KDV Dahil
%33 İndirim
%33İndirim
Ücretsiz Kargo
98.941,51 TL KDV Dahil
146.580,00 TL KDV Dahil
%32 İndirim
%32İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 >

Emişli Hidrofor Modelleri ve Fiyatları

Depolardan veya şebeke sularından basınçlı su gereğinin karşılanması amacıyla emiş yapan pompa sistemleri hidrofor olarak adlandırılır. Bu hidrofor sistemleri kullanım amacına göre çeşitli gruplara ayrılır. 
Hidroforlar çoğunlukla elektrik aracılığıyla çalışır. Bina veya yapının yüksekliği ve binanın daire sayısına göre gerekli, istenen basınçta sık aralıklarla sürekli ve konforlu su ihtiyacını gidermek için kullanılır.
Bunlara başlıca; kullanma suyu hidroforları, yangın söndürme suyu hidroforları, proses suyu hidroforları ve sulama suyu hidroforları olarak farklı gruplar altında içerdikleri teknik özellikleri baz alarak DIN, NFPA, VdS vs. Gibi standart ve normlara uygun olma durumlarına göre sınıflandırılır.
Küçük ebatları ve kolay kullanımı sayesinde kendinden emişli hidrofor pompa sistemleri ile su basıncını dengelemekte ve kontrol altına almakta herhangi bir sorun kalmamış oluyor.

Emişli Hidrofor Çeşitleri

Emişli hidroforlar, kullanılan pompa sayısına göre;
Çok pompalı ve tek pompalı hidroforlar olarak iki farklı şekilde isimlendirilir. Konstrüktif veya fonksiyon özellikleri sebebiyle kullanılan pompaların; dikey tipinde pompalı, yatay tipinde pompalı olanlar, kendinden emişli olanlar ve normal emişli olanlar şeklinde işletim ve yapısal tarzını belirleyen bir gruplaşma içerisindedir.
Hidrofor sistemleri susuz çalışması durumunda pompanın çarkı ve iç aksamlarını tahrip ederek elektrik motorunun yanmasına, arızalar çıkmasına sebep olabilir. Bu nedenle depo haznesinde bulunan suyun düzenli olması ve kontrolü çok önemlidir.
Emişli hidroforların en büyük ve önemli özelliği dalgıç pompa kullanımına gerek olmadan pompayı dışarıda bulundurarak emiş yapılabilmesidir. Bu sayede kullanıcılara kolaylık sağlar ve optimum çalışma performansından hiçbir şey kaybetmez.

Emişli Hidrofor Kullanım Alanları

Emişli hidroforlar pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Genellikle hidrofor sistemlerinin yapı ve binalarda kullanılan elektrikli sistemler olmasıyla beraber emişli hidrofor sistemleri de pek çok farklı alanda uygulamaları bulunmaktadır.

  • Az katlı binalarda
  • Çok katlı binalarda
  • Villalarda
  • Otellerde
  • Okullarda
  • Apartmanlarda
  • İş merkezlerinde
  • Sitelerde
  • Sosyal tesislerde

ve bu gibi yerlerde şebeke suları veya depolardan gelen basınçlı su ihtiyacını karşılaması hedeflenir. Kısaca su basıncının yetersiz kaldığı yerlerde hidroforlar kullanılır. Bu alanlarla birlikte kuyu, tarım, yer altı suları gibi çeşitli

yerlerde de kullanıldığı görülür.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR