28.167,63 TL KDV Dahil
30.139,99 TL KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
28.391,93 TL KDV Dahil
30.380,00 TL KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
63.550,08 TL KDV Dahil
68.000,00 TL KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
66.821,04 TL KDV Dahil
71.499,99 TL KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
73.166,70 TL KDV Dahil
78.290,00 TL KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
75.250,77 TL KDV Dahil
80.520,00 TL KDV Dahil
%7 İndirim
%7İndirim
Ücretsiz Kargo
1

Yangın Söndürme Sistemleri

Yangın hidroforları yine birçok alanda, apartmanlarda, hastanelerde, iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde, yangın oluşması halinde otomatik devreye giren hidroforlardır. Yangın söndürme sistemleri çalışma prensibi, 

  • Proje aşamasında yangına müdahale etmek ve yangından sonrası temizlik aşamasına kadar hesaplanması gereken bir konudur. 
  • Üretim safhasında basınçlı tüplerde muhafaza edilen ilgili söndürücü ajanlar, proje sonrası montaj ile müdahale anında basınçlı şekilde çalışması için uygun şekilde hazır tutulmalıdır. 
  • Periyodik bakımlar ile beraber her sistemde olduğu gibi, her an yangın olacakmış gibi bakımları ve tamiratları yapılmalıdır.

Yangın Söndürme Sistemi Özellikleri

Yangın başladığı zaman sistemi başlatan, müdahaleyi her noktaya sağlayan ve söndürme personeline bu açıdan destek olan niteliklere sahip olması yangın söndürme sisteminin ana özellikleridir. Tamamen uzman bir mühendislik çalışması gerektiren yangın söndürme sistemleri profesyonel bir süreç ile denenmesi ve acil durumlarda çalışması gereklidir.

  • Yangın durumu sorunlarında su çıkış ağızı önceden belirlenmelidir ve gereken debiyi karşılayabilmesi seçilen yangın söndürme sisteminin önemli bir özelliğidir.
  • Yangın pompa sistemleri genel olarak yedek ve ana pompadan oluşmaktadır. Ana yangın pompalarını yedek bir şekilde kullanmak önemli bir detaydır çünkü olası risklerde yedek plan gerekir.
  • Yangın söndürme sistemlerinde kullanılan pompalar kontrol panosu tarafından yönetilir. Yangın hidroforları eğer iki veya üç tane ise ayrı bir kontrol panosu mevcuttur ve bu panolar ilgili standartlara ve yönetmeliklere uygun olarak yerleştirilmelidir.
  • Yangın söndürme sistemlerinde dizel yangın pompaları veya elektrik motor tahrikli yangın pompaları kullanılabilir.

Yangın Söndürme Sistemi Nasıl Seçilmelidir?

Yangınlar kontrolümüz dışında gelişen ve sonucu ağırdır çünkü beraberinde mal ve can kaybına uğrayabilirsiniz. Manevi ve maddi zarara uğrama riskinin bu kadar yüksek olduğu bir yangın afetinde önlem alınması gerekilir.  Yangın söndürme sistemleri öncelikle,

  • Kritik alanın belirlenmesine göre seçim yapılabilir.
  • Hidrolik hesap ile sistem debi ve basınç ihtiyacının hesaplanması ile seçim yapılabilir. 

Bu tarz belirtilen kriterlere uygun olan yangın söndürme sistemi seçilebilir. En uygun fiyatlar ve uzun ömürlü yangın sistemleri seçimleriniz için Aktmarkt ekibine ulaşabilir ve işletmeniz, hobileriniz veya büyük projeleriniz için bilgi alarak size en uygun yangın söndürme modellerine ulaşabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR