60.879,86 TL KDV Dahil
91.588,01 TL KDV Dahil
%34 İndirim
%34İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 3 ... 6 >

Yatay Milli Kademeli Pompa Modelleri ve Fiyatları

 

Gövdenin içinde yer alan çarkın sıvıya karşı yaptığı merkezkaç kuvveti ile basınçlı şekilde çalışan pompalar santrifüj pompa türüdür. Santrifüj pompa, çark gövdesinin orta kısmından içeri giren su çarka ilişkin kanatlar aracılığıyla döndürülerek pompanın çıkışına doğru yönlendirilmesi sağlanır. 
Santrifüj pompalarda kendi içinde gruplara ayrılır; suyun debisi, kanatların büyüklükleri, çarkın çapı, salyangozu andıran gövde bölümünün ölçüleri ve bunun gibi unsurlara bağlı kalarak gruplara ayrılır.
Yatay milli kademeli pompalar yüksek oranlı basınç gerektiren uygulamalarda kullanılmak için tasarlanmıştır. Su ve değişik fiziksel ve kimyasal özelliklerde bulunan su ve sıvıları pompalamak amacıyla kullanılır. Sıvının 80 dereceyi geçmediği bölgelerde, fabrika, maden, şehir, enerji santralleri, drenaj ve su gibi projeler için uygun haldedir.

Yatay Milli Kademeli Pompa Kullanım Alanları

 

  • Hidrofor sistemleri
  • Yangın söndürme sistemleridir
  • Endüstri tesisleri
  • Madencilik
  • Basınçlı su temini
  • Kazan besleme sistemleri
  • Tarımsal yağmurlama, sulama sistemleri
  • Soğutma ve ısıtma tesisleri
  • Güç istasyonları

 Bu liste dışında benzer farklı tatbik ve kullanım alanları mevcuttur. Santrifüj pompalar hem de pompanın hangi sıvılar için üretildiği ve sızdırmazlığın sağlanma şeklinde kendi içinde muhtelif diğer kriterler mevcuttur. 
Santrifüj pompalar değişik farklı tiplerde üretilir. Suyun pompa içindeki hareketi, çarkların imal şekli, aşama sayısı, suyun çarka giriş biçimi, beden yapısı, pompa milinin durumuna, suyu emme durumlarına, gövdenin ayrılma durumuna ve basınç durumuna göre sınıflandırılır.
Yatay milli çok kademeli pompa, basınçlı su temini için, kazan besleme ısıtma ve soğutma işlemlerinde, tarımsal sulama işlerinde, endüstri ve su aktarma istasyonları da dahil olmak üzere pek çok farklı yerde kullanıma uygundur.
Damla sulamalarda, sanayide, arıtma sistemlerinde, bahçe fiskıye sistemlerinde, benzin istasyonlarında, vasıta yıkama istasyonlarında ve basınçlı su ihtiyacına yönelik hidrofor amaçlı kullanılan pompalardır.
Pompa kendi seviyesinin altında yani eksi koddan emiş yapıyorsa hava yapmaması için mutlaka klape kullanılmalıdır. Pompanızın emiş anında suda oluşan pisliklerden zarar görmemesi için pislik tutucu satın alabilirsiniz

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR