Sumak SMJ100 1Hp 5 Kat 5 Daire 9 Metre Emiş İmpo Hidromatlı Hidrofor
Sumak SMJ100 1Hp 5 Kat 5 Daire 9 Metre Emiş İmpo Hidromatlı Hidrofor

Sumak SMJ100 1Hp 5 Kat 5 Daire 9 Metre Emiş İmpo Hidromatlı Hidrofor

Marka : Sumak
İndirim Oranı : %32 İndirim
Fiyat : 10.500,00 TL(KDV Dahil)
İndirimli : 7.087,50 TL(KDV Dahil)

Evsel Kullanım Için Ideal Olan Domestik Küçük Ev Tipi Hidroforlardır. 9 Metreden Emiş Yapabilme Kapasitene Sahip Bu Hidroforlar Suyun Kabarcıklı Olduğu Mekanlarda Bile Maksimum Emiş Sağlar. Düşük Elektrik Sarfiyatı Ile Yüksek Basınç Istenilen Mekanlarda Güvenle Kullanılabilir. 5 Kat 5 Daireye Kadar Olan Yapılarda Ve Bahçe Sulama Işlerinde Kullanılabilen Uzun Ömürlü Hidroforlardır.

Sumak SMJ100 1Hp 5 Kat 5 Daire 9 Metre Emiş İmpo Hidromatlı Hidrofor

 

Bu tip paket hidroforlar, apartmanlarda, villalarda, okul, hastane, fabrika ve toplu konutlarda kullanılan sistemlerdir

Su tüketiminin başladığı anda hidrofor otomatik olarak devreye girer ve su tüketimi bittiğinde otomatik olarak durur.

Evsel kullanım için ideal olan domestik küçük ev tipi hidroforlardır. 9 Metreden emiş yapabilme kapasitene sahip bu hidroforlar suyun kabarcıklı olduğu mekanlarda bile maksimum emiş sağlar. Düşük elektrik sarfiyatı ile yüksek basınç istenilen mekanlarda güvenle kullanılabilir. 5 kat 5 daireye kadar olan yapılarda ve bahçe sulama işlerinde kullanılabilen uzun ömürlü hidroforlar dır.

 

Hidromat Nedir?

Hidromat üniteleri pompaların basma ağzı olarak adlandırılan ağızlarına takılarak herhangi bir başka işlemciye ihtiyaç duymadan (denge tankı, basınç şalteri vs.) pompayı hidrofor hale getirirler. Hidromatlar kuru çalışmaya dayanıklı olduklarından, depoya gerek kalmadan şebekeye bağlanabilirler ve gövdelerinin altında daimî çekvalf bulundururlar.

Hidromat bakım ve ayar gerektirmemesi, kurulumunun sessiz ve montajının kolay olması bakımından kullanışlıdır. Suda rutubet olmaz ve koku yapmaz. Hidromat üzerinde 3 adet işletme ledi bulundurmasıyla, çalışmasını hızlı ve rahat gerçekleştirir.

 

Hidromat (Fluid Kontrol) Ne İşe Yarar?

Hidromat tıpkı denge tanklı hidroforlarda olduğu gibi su ihtiyacı doğrultusunda pompayı otomatik devreye alır veya durdurur. Yani bir çeşme gibi düşünülebilir, çeşme açılınca otomatik çalışan ve çeşmenin kapanmasıyla otomatik olarak duran bir kontrol ünitesidir. Yani bir pompaya hidromat takıldığında adı artık hidrofor olmaktadır.

Hidromatın diğer adı Fluid Kontrol demektir.
 

Hidromat Cihazının Avantajları

  • Hidroforun geniş hacimli bir denge tankına sahip olmadığından, kapladığı yer azdır ve kullanımı pratiktir, ayrıca hafiftir.
  • Denge tankı olmadığından membran değiştirme gibi bir problemi yoktur, kokusuzdur ve tank delinmez.
  • Muslukların çok sık aç kapa yapıldığından, pompa motoru aralıksız dur, kalk yapmaktadır, bunun bir problem arz etmemesi için içinden sağladığı bir koruma sistemi bulunmaktadır. Bu sisteme göre su ihtiyacı bittiğinde pompa maksimum basıncını yapmış olur ve 15 saniye maksimum basınçta çalışmaya devam eder. Böylece musluk açıldığında motor zaten devrede olacağından, göreceği zararlardan kurtulmuş olur.
  • Her hidromat alt kısmında bir adet çekvalf bulundurmaktadır, çekvalf geri akışı engellemekte ve bundan kaynaklanacak problemleri önlemektedir.
  • Hidromat ünitesi elektronik bir karta ve yapay bir beyne sahiptir. Cihazda su kalmadığında 15 saniye boyunca çalışmaya devam ederek, kendi kendinin zarar görmesini engellemektedir.
  • Su deposu kullanılmadan tesisata direk bağlanabilmesiyle, tanklı hidroforlarda olduğu gibi susuz çalışmaya karşı önlem alınmak zorunda kalınmamaktadır. Bu da hidromatlı tank çalıştıran kişinin üzerindeki stresi azaltmaktadır, acaba makina bozulacak da iş aksayacak mı, gibi yanılsamaları engellemektedir.
  • Hidromat üzerinde bulunan 3 adet led ışık, çalışma kolaylığı sağlamaktadır. Bu led ışıklar; motor devrede, arıza ve enerji ledleri olarak adlandırılır.
  • Bakımı daha kolaydır, 6 ayda bir tanka hava basılması tarzı bakımlar gerektirmediği için hidromat bulundurmayan cihazlara oranla, bakım parası ödememesiyle daha az maliyetlidir.
NOT: Ürün kargo tarafından hasar görmemesi için, 2 kutu halinde pompa ve hidromat olarak ayrı ayrı gelmektedir.
 

Teknik Bilgiler                      

  Marka

 

  Sumak

Tipi

:

Jet Hidrofor

Modeli

:

SMJ100 – İmpo Hidromatlı

Kapasitesi

:

5 kat/5 daire

Gövdesi

:

Döküm

Mili

:

Paslanmaz çelik

Motor Gücü

:

1 HP

Enerji Sarfiyatı

:

220 V

Termik Koruması

:

Mevcut

Denge Tankı Kapasite

:

Hidromatlı Tam otomatik

Emme / Basma Ağzı

:

1"

Maks. Emiş Derinliği

:

9 metre

Maks. Akışkan Sıcaklığı

:

45°C

Maks. Ortam Sıcaklığı

:

40°C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR