Sumak SMH120 220V Monofaze 1.2 Hp Havuz Pompası
Sumak SMH120 220V Monofaze 1.2 Hp Havuz Pompası
Sumak SMH120 220V Monofaze 1.2 Hp Havuz Pompası

Sumak SMH120 220V Monofaze 1.2 Hp Havuz Pompası

Marka : Sumak
İndirim Oranı : %24 İndirim
Fiyat : 5.920,00 TL(KDV Dahil)
İndirimli : 4.484,00 TL(KDV Dahil)

Bu tip havuz pompaları , havuz sirkülasyonu pompası olarak yüzme havuzları, yarı olimpik havuz pompası, ev tipi havuz pompası, SPA’lar , gömme tip yüzme havuzlarında kullanıma uygundur.

Sumak SMH120 Havuz Pompası      

 Havuzlarda Sumak SMH120 Pompa, filtrenin düzgün çalışmasından sorumludur.  Bu nedenle pompa, havuzun hidrolik sisteminin kalbi gibidir. Ana işlevi, havuz suyunu borulardan taşımaktır (bu, filtre edildikten sonra havuza geri dönmesini sağlar). Bunu yapmak için pompanın suya yüksek basınç vermesi gerekmez, ancak büyük hacimlerde suyu yeniden sirküle etmesi gerekir. 
Havuzun tüm hacminin günde 4 ila 6 saat aralıklarla filtrelenmesini sağlar. Bu nedenle, Sumak SMH120 havuz pompalarının ikinci ayırt edici özelliği, aşırı basınç uygulamadan (daima 2 kg/cm²'den az) birim zamanda büyük hacimlerde suyu hareket ettirmeleridir. Havuz filtresinin asılı parçacıkları yeterince tutması için suyun, genellikle kumdan veya eko filtre camından yapılan filtre yatağında mümkün olduğunca yavaş dolaşması gerekir.

Ne Boyutta Havuz Pompasına İhtiyacınız Vardır?

Genel olarak pompanın boyutu, filtrenin boyutuna bağlıdır. Pompa boyutunu seçmenin püf noktası, birim zamanda pompalanan su miktarıdır. Bu miktarı tanımlayan parametre, Uluslararası Sistem tarafından m³/h (saatte metreküp) cinsinden ölçülen akış Q’ dur. 
Belirli bir filtre için, onu yeterli akış marjıyla besleyen bir havuz pompası seçmek gerekir.  Akış aşırı ise, suyun filtre ortamından hızlı bir şekilde geçmesi gerekecek ve filtrasyon kalitesi düşecektir. Tersine, Sumak SMH120 pompa filtreyi yeterli akışla beslemezse , filtre yatağını çıkarma ve kabartma zamanı geldiğinde filtreyi düzgün şekilde yıkamayabilir, biriken kiri filtre yatağından kaldırmak gerekecektir. Normalde bir pompanın boyutu ile gücüne atıfta bulunulur. Pompanın bir motor tarafından çalıştırılması şaşırtıcı değildir ve daha fazla güç ile daha fazla akış elde edilir. 

Havuz için Doğru Pompalar

Havuz pompaları (ve genel olarak santrifüj pompalar) sabit bir akış hızı sağlamaz, bunun yerine üstesinden gelmek zorunda oldukları basınç arttıkça azalır.  Havuzunuz için doğru pompa ve filtreyi seçmeden önce havuzunuzun hacmini ve filtrelenecek debiyi hesaplamanız da önemlidir.
İstisnai durumlar dışında, havuz küçük olsa bile 0,75 CV'den (ve eşdeğeri 450 mm'den az olmayan bir filtreden) pompa filtrasyon sistemleri önerilmez, çünkü bir hidrolik havuz temizleyicisi takmak isteseniz bu yeterli olmaz. Düzgün çalışması için emme gücü daha fazla olmalıdır.

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR